Předpověď počasí - radarové snímky


Radarové snímky:


Popis animace:
Meteorologický radar - je radiolokátor, určený k detekci srážkové oblačnosti. Vysílá elektromagnetické vlnění o vlnové délce 2 až 10 cm při maximálním dosahu radaru přibližně 250 km. Na základě rozboru přijatého signálu lze zjistit vertikální mocnost mraku, množství vodních kapek a rychlost postupu oblačnosti. Po provedení nastavení na vašem počítači dejte nastavení "Uložit". Tato animace se bude aktualizovat sama a bude si pamatovat nastavení. .Radar oblačnosti a deště nad Evropou:


Temperatura top delle nubi

Popis animace:
Na satelitní animaci oblačnosti jsou zobrazeny snímky v tepelném pásmu atmosférického okna. Stupnice je uvedena v horní části animace. Šedá barva je objačnost bez deště, tmavě modrá slabší déšť až počervenou která značí silný déšť.Snímek oblačnosti nad zeměkoulí:


Světová oblačnost


Počasí a teplota ve středomoří:


Počasí a teplota

Popis obrázku:
Čas měření je udáván ve světovém čase UTC. Pro získání místního času je třeba k zobrazenému času příčíst 1 hodinu v zimním období, kdy platí středoevropský čas, resp. 2 hodiny v období platnosti letního času. Obrázek je obnovován ČHMÚ každé 3 hodiny, aktualizujte klávesou F5. Barevná škála zobrazuje aktuální teploty, které jsou zobrazeny i číselně. Ostatní symboly představují průměrný aktuální stav počasí v oblasti.


:Aktuálně::Dnes::Včera::Předpověď::Satelit::Radar::Grafy::Webkamera::Živě: